Kış Geldi / Günlük#3

Herkese merhaba,
Her ne kadar kış mevsiminde olsak da bugünü sevdim.
Bugün hem haftanın, hem ayın hem de yeni bir mevsimin ilk günü.
O zaman kendimiz ve başkaları için güzel şeyler dileyelim ve içimizi umutla dolduralım. Üzerimdeki depresifliği atmaya çalışıyorum, o yüzden bugünü kendime milat yaptım :)

Bugünden itibaren sağlıklı besleniyorum!
Küçük küçük de olsa egzersiz yapmaya başlıyorum!

Bütün gün masa başında oturanlara Osman Müftüoğlu'nun tavsiyesi şudur: her saat başı masanızdan kalkın ve ,ofiste veya dışarıda fark etmez, beş dakika boyunca yürüyün. Düşünsenize 8 saatlik mesainiz boyunca bunu yapsanız 5x8=40 dakika eder. Çaktırmadan 40 dakikalık bir egzersiz, bence harika :)


Bu iki şapşik evdeki sandalyelere takmış durumdalar. Sandalyeye sonradan gelen Duman olduğu için Gümüş biraz kızgın, bakışlarından da belli olduğu üzere :)


 Bu şapşal surat ifadesi de ne böyle! Evde güneş ışığının yansımalarına atarlanan bir ergenimiz var :)


Peki ya bu asilzadeye ne dersiniz? Güneşi sırtına almış keyif yapıyor. Bu kız işini biliyor sanki :)


Dün akşam instagramda bir oyun vardı, gerçi her ayın sonunda kitap profilleri yapıyor bunu, herkes o ay içinde okuduğu kitapları paylaşıyor. Sizlerle de paylaşmak istedim. Zamanla yorumlarını da yazacağım ama şimdilik fikir olması açısından bir iki kelam edeyim, hazır internet kitapçılarında çok güzel kampanyalar varken faydalanmak isteyenler olur belki :)

-Yorumu burada ama bir de not ekleyeyim, bu kitaplar ciddi anlamda cinsellik içeriyor haberiniz olsun.

Çİ-Fi'nin devam kitabı. Aksiyonun arttığı, mesajların verilmeye devam ettiği bir kitap. Biterken de sizi bir merak uçurumuna yuvarlamayı ihmal etmiyor. Devamı ve son kitabı olan Pi Şubat ayında çıkacakmış.

BİR KEDİ, BİR ADAM, BİR ÖLÜM-Zülfü Livaneli sevenler için oldukça güzel bir roman, Zaten ödüllü bir kitap. Siyasi bir mültecinin yaşadıklarını anlatıyor.

İKİ ŞİİRİN ARASINDA-Yekta Kopan'ın tarzını bilenler için yeni bir şey değil bu kitap. Daha güzel kitapları var Kopan'ın, bunu okumak çok da bir şey katmadı bana açıkçası.

ÜZÜMÜN KARDEŞLİĞİ-John Fante kitabı. Dili akıcı ve sade. İtalyan bir ailenin hikayesi, özellikle de baba ve en büyük oğlu arasında yaşananlar var kitapta. Şu anda Fante'nin piyasada bulunabilen iki kitabından biri.

PERİ GAZOZU-Tek kelimeyle, mutlaka okunması gereken bir kitap. Yorumunu yarın yayınlayacağım.

ÖLÜ KELEBEKLERİN DANSI-Hüsnü Arkan'ın ilk romanıymış. Enteresan bir kitap. Yaşam ve ölüm üzerine. Bir ölünün hatıralarını yazma çabası var kitapta.

SU-Buket Uzuner'i Kumral Ada Mavi Tuna ile sevmiştim, bu kitapla sevgim daha da arttı. Su çok güzel ve adı gibi yani Su gibi akıp giden bir kitap. Kutadgu Bilig'den mısraların yer aldığı, eski Türk geleneklerinden ve Şaman kültüründen bolca bahsedildiği harika bir roman.

18 yorum:

 1. Gümüş ve Duman'a bitiyorum ben Burcu'm, maşallah çok muhteşemler.
  Peri Gazozu ismi bile çok ilgimi çekti. Perili, merili hikayeleri severim.
  Evet yaaa aralık geldi yıllar aylar atlı gibi geçiyor:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz Müjde ablacım :) Biz de sana bayılıyoruz :)

   Peri Gazozu öyle perili merili bir hikaye değil :) Yazarın babası gazozcuymuş, gazozlarının adı da Peri Gazozuymuş, adı ordan geliyor yani :)

   Sil
 2. Bu umutla dolan yazı mutlu etti beni. Mutlu ol sen hep :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :)
   Hepimiz mutlu olalım, hep mutlu olalım :)

   Sil
 3. Bu kitapların hiç birini okumadım. Tavsiyelerini göz önüne alıp okuyacaklarım var ama öncelikle ders çalışmalıyım bu hafta sonu aöf sınavım var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelik tabiki dersler :)
   Sınavların için başarılar dilerim Hamiyet :)

   Sil
 4. Asilzadeye bayıldım.:))) Havalar nasıl olursa olsun bizim havamız iyi olsun:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz :)
   Evet, havamız da modumuz da hep iyi olsun :)

   Sil
 5. fi 'yi aldım , Fi'yi aldım :D

  YanıtlaSil
 6. Ben de daha bugün anneme Buket Uzuner'in Su kitabının diğerleri çıkmadı mı diye soruyordum. Kadıköy çarşısında sahafları her gördüğümde o kitap geliyoe aklıma:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaa onun devamı çıkacaktı değil mi? Bi bakayım ben ona :)

   Sil
 7. Aralığa ne ara geldik ya... :)

  YanıtlaSil
 8. Bir an size misafir oldum biraz gün ışığınının esrarından faydalandık , biraz şirin kedileriniziniz tüylerini okşadık biraz kitsplarınızı karıştırdık, ve duygularınıza ortak olup gidiyoruz artık bize müsade...teşekürler! ;) bizede bekleriz !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
   İade-i ziyarete gelicem :)

   Sil
 9. Siz ne güzel hayvanlarsınız, kedi ille de kedi :) off

  YanıtlaSil